Podróże marzeń - Nowy Jork

Write By: admin Published In: ROOT Created Date: 2019-12-25 Hits: 169 Comment: 0

Nowy Jork od dawna był na naszej liście miejsc do odwiedzenia, w zakładce "marzenia", a ... marzenia są po to, żeby je spełniać. Cóż więcej mogę powiedzieć.

Wycieczka do Nowego Jorku to jedno z najpiękniejszych wspomnień 2019 roku. Potwierdzam, Nowy Jork to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na ziemi. Można tu znaleźć wszystko: sztukę, tradycję i nowoczesność, budynki o przedziwnych konstrukcjach, fascynujące dzielnice pełne ludzi ze wszystkich zakątków świata. Gdy słońce zachodzi nad NYC, drapacze chmur rozświetlają niebo tysiącami świateł. Miasto przeistacza się w scenę z koncertami, teatrami, przedstawieniami, nocnym życiem, bo Nowy Jork to miasto, które nie chce spać.

Aby zobaczyć panoramę miasta, wybraliśmy Empire State Building, kultowy wieżowiec, który wystąpił w dziesiątkach filmów począwszy od King Konga po Dzień Niepodległości. Na 85 piętrze widok wspaniały. Taras jest otwarty. Nie ma tutaj szyb, utrudniających robienie zdjęć. Może jest trochę wietrznie, z dużą ilością ludzi, jednak warto, warto i jeszcze raz warto poczuć to. 

Tak to już jest, że zdjęcia i filmy są najlepszym wspomnieniem dla tych, którzy je wykonują. Dlaczego? Bo zdjęcie to nie tylko kolorowy kadr. Obraz przywołuje wspomnienia, uczucia, wrażenia, słowa, pogodę, ba nawet zapachy i smaki, wszystko to, co otaczało nas, towarzyszyło podczas robienia zdjęć. To czy jest sens pokazywać wspomnienia innym, udostępniać? Jeśli lubisz robić zdjęcia i są one dla Ciebie ważne, to oczywiście, że tak. To nic, że Internet jest pełen podróżniczych blogów. Niech każdy ma swój wkład w podróżowanie i dzielenie się swoimi obrazami, wrażliwością, bo w każdym z tych zdjęć jest po prostu cząstka nas samych. 

Jeśli natomiast masz ochotę na spacer ze mną po kultowym nowojorskim moście, to zapraszam tu: https://szkoleniakreatywne.wordpress.com/2019/10/02/kompetencje-kluczowe-i-mosty/

W następnym wpisie dalszy ciąg wspomnień i zapewne będzie to nie jeden wpis o NYC.


Leave A Comment